4 listopada 2011 r. mgr inż. arch. Bożena Prochaska odebrała z rąk JE Ambasadora RP pana Jerzego Margańskiego Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP nadany jej przez Prezydenta RP pana Bronisława Komorowskiego. Było to jak najbardziej zasłużone odznaczenie. Poprzedziły je lata pracy na stanowisku sekretarza a następnie sekretarza generalnego Stowarzyszenia Polskich Inżynierów i Techników w Austrii (VPI) od jego założenia w 1997 roku do roku 2008. W tym czasie pani Prochaska stanowiła nie tylko duszę Stowarzyszenia organizując jego bieżącą dzialalność ale także włożyła wiele pracy i czasu w organizację liczących się nie tylko w skali wiedeńskiej ale i międzynarodowej przedsięwzięć. Należały do nich konferencje o tematyce zawodowej (poruszające sprawy rolnictwa, budownictwa mieszkaniowego i gospodarki odpadami) i międzynarodowe sympozjum „Polacy razem” zorganizowane w 2006 roku w siedzibie Stowarzyszenia. Od 2006 roku organizuje regularne koncerty z cyklu „Muzyka i Technika”. Koncerty te dotowane zarówno przez Wspólnotę Polską jak i Wydział Kultury Magostratu Wiedeńskiego (wydział MA7) promują od samego początku młodych polskich muzyków i śpiewaków przebywających lub uzupełniających studia w Wiedniu i w znacznym stopniu przyczyniły się do wzrostu popularności VPI wśród Polonii austriackiej i nie tylko. Stroną artystyczną koncertów kieruje pianista Cezary Kwapisz.
Oprócz tej działaności pani Prochaska wniosła znaczący wkład w uatrakcyjnienie życia towarzyskiego środowiska inżynierskiego organizując stowarzyszeniowe zabawy ostatkowe, andrzejkowe (połączone z tradycyjnymi wróżbami i laniem wosku), ogniska, wycieczki i opłatki wigilijne. W ostatnich latach spotkania opłatkowe są urozmaicone koncertem polskich kolęd.
Pomimo formalnego ustąpienia ze stanowiska sekretarza generalnego Bożena Prochaska nie spoczęła na laurach i w dalszym ciągu pracuje społecznie dla Stowarzyszenie i Polonii technicznej w świecie. Obecnie wchodzi także jako koordynator do spraw administracyjnych w skład sekretariatu generalnego Europejskiej Federacji Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych (EFPSNT). W roli tej uczestniczyła w przygotowaniach odbywających się w Wiedniu w dniu 5 listopada 3 nadzwyczajnym i 8 zwyczajnym walnym zebraniu Federacji. Oba walne zebrania zaszczyciła swoją obecnością Prezes NOT pani Ewa Mańkiewicz-Cudny.
Krzysztof Dąbrowski