KARNAWAŁOWE OSTATKI w VPI
We wtorek, 28 lutego 2006 o godz. 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia Polskich Inżynierów i Techników w Wiedniu - 1010 Wien, Eschenbachgasse 9 / 2.piętro – odbyły się karnawałowe ostatki,
połączone z pierwszym koncertem z cyklu „Muzyka i Technika”
Ponad 30 osób wzięło udział w tym spotkaniu, większość oczywiście w przebraniach karnawałowych. Dla zapominalskich – czyli dla tych, którzy zapomnieli się przebrać mieliśmy do dyspozycji maski archiwalne, pieczołowicie przechowywane w naszym skarbcu. Opłata za wypożyczenie stroju (maski karnawałowej) była pobierana osobiście przez anioła strzegącego skarbca. Wysokość opłat kalkulowano indywidualnie. Dla pięknych opłaty wyższe, dla szpetnych oczywiście bardzo niskie.
Tegoroczna zabawa była okazją do wysłuchania pierwszego koncertu z serii zaplanowanych na bieżący rok muzycznych niespodzianek.
W programie: Brouwer - Hika 8'
Brouwer - Un dia de Novembre 3'
Piazzolla - Tango Suitre 20' (im Duo)
- Bordel 1900
- Cafe 1930
- Night Club 1960
- Concert d'aujourd'hui
Wykonawcami koncertu byli studenci klasy podyplomowej wiedeńskiego uniwesytetu muzyki i sztuki teatralnej. Oleg Dergilev (ur.1986) grał na gitarze, a Boris Pavlovsky (ur.1982) na skrzypcach.
Młodzi, utalentowani muzycy zaimponowali słuchaczom interpretacją, młodzieńczą werwą i oczywiście znakomitą techniką.
Zaplanowana przez Stowarzyszenie Polskich Inżynierów i Techników w Austrii na rok 2006 seria koncertów pod tytułem Muzyka i Technika ma na celu integrację młodych talentów muzycznych na wiedeńskich estradach.
Pierwszy z tego cyklu koncert należy ocenić jako bardzo udany. Dotacje Stowarzyszenia Wspólnota Polska oraz MA7 – wydziału d.s. kultury wiedeńskiego magistratu umożliwiły realizację tego przedsięwzięcia.
Dziękujemy.