Stowarzyszenie Polskich Inżynierów i Techników w Austrii

Dołącz do nas

Nasze Stowarzyszenie jest otwarte dla nowych Inżynierów i Techników! Zapraszamy

EFPSNT

Złoty Inżynier roku 2007

Wyróżnionym w ramach plebiscytu "Złoty Inżynier" organizowanym przez Przegląd Techniczny został inżynier mechanik Lucjan Sobkowiak, mieszkający od roku 1968 we Francji, specjalista w dziedzinie przyrządy optyczne, absolwent Politechniki Wrocławskiej.

Inżynier Lucjan Sobkowiak, autor i właściciel 3-ch patentów, mający własną firmę specjalizującą się w technologiach i rozwiązaniach optycznych jak np.: "Lichtbalken" (fotokomórki w postaci listwy optycznej) jest członkiem Stowarzyszenia Inżynierow i Techników Polskich we Francji.
Inżynier Sobkowiak prezesował temu stowarzyszeniu w latach: 1986-1992.

Odznaczony między innymi Złotą Odznaką Honorową NOT oraz Złotą Odznaką Stowarzyszenia Techników Polskich w Anglii za rozwój współpracy między stowarzyszeniami.

Kandydatura inżyniera Lucjana Sobkowiaka do wyróżnienia "Honorowy Złoty Inżynier Przeglądu Technicznego" została zaproponowana przez Europejską Federację Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych po walnym zebraniu, które odbyło się w listopadzie 2007, w Paryżu.


Rokrocznym gospodarzem plebiscytu o wyróżnienie "Złotego Inżyniera" jest najstarsza gazeta inżynierska wydawana w Polsce od roku 1866 "Przegląd Techniczny". Jego redaktorem naczelnym a zarazem organizatorem tego plebiscytu jest Pani mgr inż. Ewa Mańkiewicz Cudny.

Uroczystość zwieńczona została koncertem standardów jazzowych w wykonaniu BIG-BANDU.
Po koncercie odbył sie bankiet w Domu Technika podczas którego byla okazja do przeprowadzenia rozmów z wyróżnionymi inzynierami.

Stowarzyszenie Polskich Inżynierów i Techników w Austrii reprezentowal na uroczystości wręczenia wyróżnień w Warszawie nasz Kolega-VPI mgr inż. Piotr Nieckuła, który napisał także niniejsze sprawozdanie.

Powrót